انتشار عکس، فیلم و صدا های خصوصی

 

 

در دهه های اخیر به دلیل در دسترس بودن اینترنت و سیستم رایانه های خانگی، استفاده مردم از اینترنت به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده است. از این رو افراد سوء استفاده کنند نیز به تعداد قابل توجهی زیاد شده که اقدام به استفاده از اطلاعات، عکس و فیلم های خصوصی افراد می کنند. از این رو قانون گذار با حفاظت و مراقبت از حقوق شهروندان اقدام به تنظیم قوانین و مقرراتی کرده که به افراد اجازه تهدید و سوء استفاده ندهد. و از آن پس افرادی که اقدام به انجام این عمل قبیح می کنند، مجرم شناخته شده و مجازات می شوند. مشاوره حقوقی با بهترین وکیل در شیراز می تواند به شما در پیشگیری آثار زیان بار این گونه مسائل کمک کند.

 

جرم انتشار عکس، فیلم و صدا های خصوصی

 

جرم انتشار عکس، فیلم و صدا

این روز ها یکی از عمده ترین شکایات موجود در دادسرا و دادگاه ها، همین جرائم رایانه ای و انتشار عکس و فیلم در آن ها است. در قانون این جرم به دو صورت زیر است :

*انتشار عکس و فیلم خصوصی افراد بدون رضایت آن ها

*انتشار عکس و فیلم و صدا خصوصی دیگران با تحریف یا تغییر در آن ها

 

باید بدانید در قانون حتی تهدید به یکی از این دو مورد نیز جرم است و مجازات دارد. برای ثبت شکایات خود می توانید به دادسرا یا کلانتری ها مراجعه کنید تا مراحل رسیدگی به شکایت شما شروع شود.

 

مجازات انتشار عکس، فیلم و صدا

در قانون 17 جرایم رایانه ای، هر شخصی که بدون اجازه اقدام به انتشار عکس، فیلم و صدا و اسرار افراد به وسیله مخابرات از جمله گوشی موبایل، سیستم های رایانه ای، کامپیوتر و لپ تاپ کند، مجرم شناخته شده و به 3 ماه تا 2 سال زندان و یا 5 تا 40 میلیون جریمه نقدی محکوم می شود. در برخی موارد به صلاح دید قاضی و سنگینی پرونده، مجرم به هر دو مورد محکوم می شود.

 

مجازات ذکر شده برای هر دو نوع انتشار عکس و فیلم خصوصی و یا تغییر و انتشار عکس و فیلم خصوصی دیگران را شامل می شود.

 

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

 

با دریافت مشاوره حقوقی از وکیل شیراز از حقوق قانونی خود مطلع شوید.

 

انجام مشاوره حقوقی در شیراز موجب صرفه جویی در هزینه و زمان شما خواهد شد.

 

شماره تماس : 09011114836

 

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید